Skončila zima, začalo jaro. V tomto období se často ozývá naše tělo. Chce nějakou změnu 🙂

A já jsem se rozhodla, že vám napíšu pár zkušeností s tím, co často lidé pociťují a jak v tomto mohou pomoci Bachovy esence:

Únava, vyčerpání, osamělost

Esence pomáhají velmi úspěšně u fyzické únavy, vyčerpání, přetížení a to jak náhlého, tak i opakujícího se. Pomohou člověku najít rovnováhu mezi prací a odpočinkem a to i v případech, kdy se to zdá nemožné. Pomohou získat potřebný nadhled a pomohou najít řešení, jak se z přetížení dostat a tento stav si udržet.

Melancholie, smutek, skleslost, nechuť, odkládání

Ano i toto se objevuje. Po zimě máme velká očekávání a plány. Z jejich realizace se však ne vždy radujeme tak, jak jsme předpokládali. Můžeme dokonce pociťovat až jakousi skleslost a to i bez nějaké konkrétní příčiny. I zde pomáhají esence velmi dobře a existuje pestrá škála dle konkrétních pocitů člověka. Pomáhají objevit pocity radosti, vnitřního klidu, dodávají energii, chuť věci znovu řešit a vyřešit.

Nerozhodnost, strach, obava

Strachy, obavy a nebo jen nerozhodnost. I toto se objevuje. Esence pomáhají dodat potřebnou důvěru, odvahu a pomáhají najít odpověď na to, do čeho se pustit, jak něco vyřešit. Pomáhají nám najít pro nás tu pravou cestu, rozhodnout se, co udělat teď, co potom a co třeba vůbec nedělat.

Nespokojenost s vlastním tělem, nespokojenost s chováním lidí kolem, pomoc ve změnách

Na jaře se vše probouzí a začínáme se vysvlékat z kabátů 🙂 Pokud pociťujeme něco, co nám není příjemné, není pochyb, že Bachovy esence nás podpoří.  Ve změnách nás podpoří vydržet a zůstat u toho, pro co jsme se rozhodli, co skutečně chceme. Pomohou nám přijmout věci tak jak jsou a díky tomu můžeme nadále pracovat na změně, pokud ji opravdu chceme a necyklit se v odmítání něčeho, co nejde změnit mávnutím proutku. Dodávají nadhled a pomáhají také k přijímání odlišností. Často díky nim začneme soustředit naši pozornost více na jedinečnost než na kritiku či nedokonalost. Díky tomu se cítíme lépe a každá změna se pak zákonitě daří mnohem lépe.

A co vy, jak prožíváte začátek jara?

Pokud je něco, co vás dlouhodoběji trápí, věřte že na to jsou tu právě Bachovy esence a já za sebe vždy žasnu nad jejich jednoduchostí a účinností.  A pokud vás trápí něco dočasně, je skutečně na vás, zda si tím chcete projít a nebo esence také vyzkoušet – i zde totiž pomáhají.

Jako jeden příklad za všechny uvedu Hornbeam (přezdívaná také jako kafe esence). Pomáhá pustit se i do toho, co dlouho odkládáme. Znáte takovéto rčení: „Dám si kafe a jdeme na to :-)“. Za sebe však doporučuji něco s mnohem větší silou: „Dám si kafe a Hornbeam a jdeme na to.“ 🙂

Krásné jaro vám přeji.