Krizová esence (Rescue) je jediná směs vytvořená Dr. Bachem. Je často pro mnoho lidí prvním a poměrně jednoduchým způsobem, jak vyzkoušet Bachovy esence. Dá se dnes již objednat i v mnoha lékárnách a existuje nejen v kapkách, ale i v pastilkách, žvýkačkách, krému apod.

Krizová/Rescue směs je vhodná při náhlých situacích, kdy jednáme spíše pod tíhou paniky, šoku, netrpělivosti a více viz jednotlivé složení.

Obsahuje 5  esencí z existujících  38 a to přímo: Clematis ( zasněnost, nedostatečný zájem o přítomnost), Rock Rose (panika, strach a pocit bezmoci), Impatiens (netrpělivost, podrážděnost), Star of Bethlehem (po prožitém tělesném či duševním šoku), Cherry Plum (obavy ze ztráty sebekontroly).

Krizová esence se doporučuje například v těchto situacích: dopravní kolaps, nervozita u pohovoru, osobní krize či trauma, stres ze zkoušek, návštěva zubaře, nehoda, úraz, veřejné vystupování, svatební den, pohřeb, návštěva veterináře, stres z náhlé situace apod.

Krizová esence často zabírá velmi rychle, určitě ji vyzkoušejte 🙂

Pokud obtíže přetrvávají, doporučuji individuálně připravenou směs, směs na míru.

Často se setkávám s případy, kdy lidé užívající dlouhodobě krizovou esenci ve skutečnosti potřebují esenci jinou. Krizová jim uleví, ale stavy se opakují. Zde je na místě přehodnotit výběr esencí. Například potřebují esenci na skleslost či esence na strach, obavy, přetížení, únavu, sebedůvěru, rozhodování, odvahu, toleranci či jiné emoce (nerovnováhu), jež nejsou pokryty vybranými pěti esencemi v krizové směsi.  Ve chvíli, kdy lidé užijí pro ně vhodnou esenci/esence, obtíže opadávají až postupně vymizí úplně (doba je zcela individuální).

Proto pokud jste vyzkoušeli krizovou esenci a vaše obtíže přetrvávají, doporučuji vyhledat poradce a nechat si namíchat směs přímo na míru, ve které budou esence vhodné přímo pro vás, přímo pro danou situaci.

A jak směs na míru vypadá?

Směs na míru je v podstatě lahvička (30ml) s kapátkem, ve které může být až 7 esencí. Užívání je alespoň 4x denně 4 kapky. První dávka nejlépe ráno a poslední nejlépe večer před usnutím. Lze užívat přímo do úst a nebo si ji dát do jakékoliv tekutiny. Dávku si takto například můžete dát do lahve s vodou a popíjet v průběhu dne, dát si ji do kávy, čaje a pohodlně užívat. Způsobů je mnoho a je to vždy na tom, co komu vyhovuje. Více informací vám vždy poskytne zkušený poradce Bachových esencí.

Takto připravená směs vydrží cca 3-6 týdnů dle dávkování a způsobu užívání.

A jak je to tedy s otázkou – Krizová esence nebo směs na míru?

Odpověď už jistě znáte. Krizová esence je spíše pro náhlé situace, kdy pomáhá velmi spolehlivě. Při dlouhodobějších obtížích/nerovnováze je potřeba vyladit emoce jinými esencemi.

Přeji Vám mnoho radosti s užíváním Bachových esencí.