Říkala jsem si, že bych Vám postupně mohla představit jednotlivé Bachovy esence a jako první se přihlásila:

Impatiens (Impatiens glandulifera | Netýkavka žlázonosná)

 Netrpělivost, pocit naléhavosti, netolerance k  pomalosti, spěch, nedostatek času, podrážděnost,…

Nebo lze také říci:

 pocit klidu, užívání si života, vše jde správným tempem, přijetí různého tempa, nesrovnávání, času máme dostatek.

Tato esence je vhodná v situacích, kdy nejsme v souladu s rychlostí svou a/nebo s rychlostí lidí kolem nás. Můžeme se s tím setkat často v osobním i pracovním životě. Tito lidé často říkají například:

„Než bych mu/jí to vysvětloval/a, raději si to udělám sám/a.“, „Úplně mě vytáčí, jak je pomalá/ý.“, „Já prostě pořád nestíhám, ať dělám, co dělám.“, „Já tam lítám a on/a v klidu lážo plážo.“ apod.

Tito lidé nejsou spokojeni s tempem jiných lidí, ale ani s tempem svým. Jsou ve svých činnostech rychlí a aby stíhali stále více a více – respektive si myslí, že je toho potřeba více a více – tak zrychlují své tempo a dostávají se do začarovaného kruhu. Čím více toho mají k řešení, tím rychleji pracují, až jsou podrážděni kvůli sobě či ostatním.

V nemoci se chtějí rychle uzdravit, aby už zase mohli dělat co doposud, aniž by si uvědomili, co jim nemoc přišla říci. Aniž by si uvědomili, proč je ne-moc zastavila, co je příčinou ztráty té jejich vlastní síly, jejich „moci“.

Tito lidé také často pracují a myslí o samotě, protože si vše chtějí dělat svým vlastním tempem. Esence patří do skupiny Osamělost, protože tito lidé často mají pocit, že jim nikdo nerozumí, že jim nikdo nestačí, že jsou na to sami.

Esence lidem pomáhá vystoupit ze začarovaného kruhu, pomáhá jim dodat nadhled, zastavit se a dodává jim klid do života. Pomáhá jim v přijetí různého tempa nejen svého, ale i tempa ostatních.

Pokud jste se někdy dostali do podobné situace, jistě znáte takové ty obecné doporučení: dýchej, zastav se, využij tu a tu techniku, předcházej tomu, relaxuj, apod. A já k tomu dodávám:

Pokud se nacházíte v nepohodě, což pocit naléhovasti/netrpělivost jistě je, udělejte cokoliv, co vám pomůže váš pocit/náladu zlepšit. Ať už je to jakákoliv více či méně známá technika či způsob. Udělejte to, co můžete udělat vy sami a nečekejte, že se něco stane venku (mimo vás).

No a  jednou z možností je v takovémto případě užít Bachovu esenci Impatiens 🙂

Ne náhodou je Impatiens součástí Krizové (rescue) esence, kterou už v současnosti mnoho lidí nosí běžně u sebe.

Využijte darů přírody a žijte život, jaký chcete žít, Iva